REKLAMA
Znaleziono 1342 wyników
Pociągi znów pojadą z Poznania przez Grodzisk Wielkopolski do Wolsztyna [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Pociągi znów pojadą z Poznania przez Grodzisk Wielkopolski do Wolsztyna [ZDJĘCIA]
Między Poznaniem a Wolsztynem już od najbliższej niedzieli (12 marca) znów pojadą pociągi. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły zasadnicze prace na odcinku Drzymałowo – Wolsztyn. Dla podróżnych przygotowano wygodne perony. Sprawne przejazdy zapewni wymieniony tor i nowoczesne urządzenia sterownia. Zakończenie całej inwestycji za ok. 108 mln zł z wielkopolskiego RPO planowane jest w II poł. br.
Nowe otwarcia zdominowane przez parki handlowe i spadek poziomu pustostanów [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Nowe otwarcia zdominowane przez parki handlowe i spadek poziomu pustostanów [RAPORT]
Rynek nieruchomości handlowych w Polsce w III kwartale 2024 roku urósł o kolejne 116 tys. m kw. Spadek średniego poziomu pustostanów w obiektach handlowych w największych polskich miastach oraz wzrost obrotów najemców pozwalają również stwierdzić, że prognozy rychłego końca galerii handlowych w Polsce były przedwczesne – takie wnioski płyną z raportu „At A Glance: Rynek nowoczesnego handlu w Polsce. III kwartał 2024” opracowanego przez analityków BNP Paribas Real Estate Poland.
Stadler prezentuje design nowych pociągów FLIRT dla Wielkopolski. Nowoczesny design z poznańskim DNA [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Stadler prezentuje design nowych pociągów FLIRT dla Wielkopolski. Nowoczesny design z poznańskim DNA [WIZUALIZACJE]
Realizacja kontraktu na dostawę nowych pociągów FLIRT dla Wielkopolski wchodzi w kolejny etap. Stadler zaprezentował dziś ostateczny wygląd pojazdów, które już na początku 2028 roku wyjadą na regionalne trasy. Nowoczesne, pięcioczłonowe składy w biało-czerwonych barwach regionu pomieszczą do 627 pasażerów i zaoferują szereg udogodnień zwiększających komfort podróży. Na burtach pojazdów pojawi się hasło „Zaprojektowano w Poznaniu, wyprodukowano w Siedlcach”, podkreślające wkład polskich inżynierów oraz lokalną produkcję.
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Bielawa] Ace Rico Poland Sp. z o.o.
Bielawa
Na budowie najwyższego budynku w Poznaniu, 116-metrowego biurowca Andersia Silver, zawiśnie wiecha [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Na budowie najwyższego budynku w Poznaniu, 116-metrowego biurowca Andersia Silver, zawiśnie wiecha [ZDJĘCIA]
Kolejny etap budowy najwyższego budynku w Poznaniu na finiszu. Na ostatniej kondygnacji spektakularnego biurowca Andersia Silver już 22 września 2023 r. pojawi się wiecha. Budynek ma zostać oddany do użytku już w połowie 2025 r.
GDDKiA uzyskała decyzję środowiskową dla drogi ekspresowej S11 Ostrów Wielkopolski - Ostrzeszów - Kępnoartykuł
Pokaż artykuł
GDDKiA uzyskała decyzję środowiskową dla drogi ekspresowej S11 Ostrów Wielkopolski - Ostrzeszów - Kępno
Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Poznaniu wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) dotyczącą realizacji drogi ekspresowej S11 Ostrów Wielkopolski - Kępno. Wskazany w niej został wariant nr 3 przebiegu trasy o długości ok. 30 km. Decyzja ta obejmuje również dobudowę drugiej jezdni na istniejącej obwodnicy Kępna w ciągu S11 o dł. ok. 4,2 km.
Swiss uruchomił połączenie do Zurychuartykuł
Pokaż artykuł
Swiss uruchomił połączenie do Zurychu
Port Lotniczy Poznań-Ławica powitał pierwszy rejs linii Swiss z Zurychu. Nowe połączenie będzie realizowane trzy razy w tygodniu do 22 października 2026 roku i zapewni pasażerom z Wielkopolski dostęp do jednego z najważniejszych lotniczych hubów w Europie oraz dogodnych przesiadek do kilkudziesięciu miast na świecie.
[lubuskie] Rozmowy w sprawie tymczasowego mostu w Skwierzynieartykuł
Pokaż artykuł
[lubuskie] Rozmowy w sprawie tymczasowego mostu w Skwierzynie
W ramach szkolenia wojsko wybuduje most tymczasowy w Skwierzynie w województwie lubuskim. Obiekt mus...
[Poznań] Rewolucja w hotelu Novotel Poznań Centrumartykuł
Pokaż artykuł
[Poznań] Rewolucja w hotelu Novotel Poznań Centrum
W jednym z najbardziej reprezentacyjnych i znanych hoteli w Poznaniu, Novotel Poznań Centrum, zakońc...
PepsiCo rekrutuje pracowników do nowej, wielkiej fabryki przekąsek na Dolnym Śląsku. Zatrudni 500 osóbartykuł
Pokaż artykuł
PepsiCo rekrutuje pracowników do nowej, wielkiej fabryki przekąsek na Dolnym Śląsku. Zatrudni 500 osób
Na Dolnym Śląsku, pod Środą Śląską, w odległości kilkunastu kilometrów od granic administracyjnych Wrocławia powstaje nowy zakład produkcyjny amerykańskiego koncernu PepsiCo, który produkować będzie chipsy Lay's i Lay’s Oven Baked oraz nachosy Doritos. Będzie to największy i najbardziej zrównoważony środowiskowo obiekt PepsiCo w Europie.
[Poznań] Podolany w rozbudowieartykuł
Pokaż artykuł
[Poznań] Podolany w rozbudowie
W Poznaniu przy ul. Jasielskiej praca idzie pełną parą. Generalny wykonawca buduje aktualnie IV etap...
W Poznaniu powstaje 116-metrowy wieżowiec AND2 - najwyższy budynek w mieście [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Poznaniu powstaje 116-metrowy wieżowiec AND2 - najwyższy budynek w mieście [FILM]
W centrum stolicy Wielkopolski powstaje AND2 (poprzednia nazwa Andersia Silver). 25-kondygnacyjny biurowiec, osiągając wysokość 116 metrów, stał się najwyższym budynkiem stolicy Wielkopolski i charakterystycznym akcentem finalizującym realizowaną od 25 lat inwestycję, czyli biurowo-hotelowo-usługowy kompleks zlokalizowany przy Placu Andersa w Poznaniu.
firma
Pokaż firmę
LUBA Małgorzata Mądra
Luboń, Powstańców Wielkopolskich 6
W woj. wielkopolskim powstanie nowy park handlowy [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W woj. wielkopolskim powstanie nowy park handlowy [WIZUALIZACJE]
W województwie wielkopolskim planowana jest budowa nowego parku handlowego. Swoją nową inwestycję w tej części Polski zamierza zrealizować firma Karuzela Holding. Nowy park handlowy Karuzela powstanie w liczącym blisko 70 tysięcy mieszkańców Ostrowie Wielkopolskim.
Polska: Firmy zmniejszają biura, bo pracownicy wolą pracę zdalnąartykuł
Pokaż artykuł
Polska: Firmy zmniejszają biura, bo pracownicy wolą pracę zdalną
Firmy z niektórych branż zgłaszają nawet o 30-40 proc. niższe zapotrzebowanie na powierzchnię biurow...
Praca dla 200 osób. Transgourmet Foodservice otworzył centrum logistyczno-magazynowe w Gliwicach [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Praca dla 200 osób. Transgourmet Foodservice otworzył centrum logistyczno-magazynowe w Gliwicach [FILM]
Zakończyła się realizacja kolejnej dużej inwestycji w województwie śląskim. Powstaną nowe miejsca pracy. Firma Transgourmet Foodservice ukończyła budowę Centrum logistyczno-magazynowe przy ul. Sikorskiego w Gliwicach-Sośnicy.
Praca wre na budowie kompleksu biurowego Swobodna SPOT w centrum Wrocławia [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Praca wre na budowie kompleksu biurowego Swobodna SPOT w centrum Wrocławia [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
W biznesowym centrum miasta przy ulicy Swobodnej 60 powstaje nowa wrocławska inwestycja Echo Investment. Po wykonaniu ścian szczelinowych i osiągnięciu najgłębszego punktu wykopu budowa wkroczyła w etap realizacji stanu „zero”. 11-piętrowy budynek zaoferuje 16 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, która będzie gotowa w połowie 2025 roku.
Praca hybrydowa – już nie trend, lecz standard, który odmienia rynek biurowy [KOMENTARZ EKSPERCKI]artykuł
Pokaż artykuł
Praca hybrydowa – już nie trend, lecz standard, który odmienia rynek biurowy [KOMENTARZ EKSPERCKI]
Nawet 94% polskich firm w 2025 roku działało w modelu hybrydowym. To wynik najnowszych badań Hybrid and Beyond ’25 przeprowadzonych przez firmę Colliers. Analizy jasno wskazują, że hybryda to już nie chwilowy trend, lecz utrwalony standard, który od lat kształtuje rynek. Jak przekłada się na codzienną pracę zespołów i realne potrzeby firm?
[wielkopolskie] Swarzędz i okolice w modzieartykuł
Pokaż artykuł
[wielkopolskie] Swarzędz i okolice w modzie
Okolice Swarzędza to świetne miejsce do życia. Świadczy o tym duże zainteresowanie inwestycjami prow...
firma
Pokaż firmę
Wielkopolski Fundusz Hipoteczny Sp. z o.o.
REKLAMA